TOTUL DESPRE SECTORUL TAU SI CE SE INTAMPLA IN EL

Archive for the ‘Informatii utile’ Category

Informatii utile pentru locuitorii sectorului 4

Primaria Sectorului 4
Adresa:
Str. Bulevardul George Cosbuc, nr 6-16

 

Bucuresti

 

Sector 4

 

Romania
Email: primarie4@gmail.com
Telefon: 021.335.92.30 / 021.335.92.36 / 021.335.92.38
Numărul de fax: 021.337.07.90
  http://www.ps4.ro

Telefonul Copilului: 
0800.030.444 (APEL GRATUIT din toate retelele fixe si mobile – valabil doar pentru Sectorul 4)

INSTITUŢII SUBORDONATE CONSILIULUI LOCAL SECTOR 4

  • Administraţia Domeniului Public Sector 4: Şoseaua Olteniţei nr. 9. / 021.3322446, 021.3321014
  • Administraţia Şcolilor, Liceelor şi Grădiniţelor Sector 4: Aleea Mitrea Mioara Luiza nr. 1 A. / 021.1608594
  • Centrul Cultural pentru UNESCO Nicolae Bălcescu: Strada 11 Iunie nr. 41 /021.3364340
  • Direcţia de Administrare  a Pieţelor Sector 4: Şoseaua Giurgiului nr. 107 / 021.4502543, 021.4504908
  • Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Sector 4: Strada Soldat Enache Ion, nr. 1, Şoseaua Olteniţei nr. 252 – 254 / 0372.756314, 0372.756313
  • Direcţia Generală de Taxe şi Impozite Locale Sector 4: Poliţia Locală Sector 4: Şoseaua Olteniţei nr. 37- 39, Calea Şerban Vodă nr. 43 / 021.3326690, 021.3365502
  • Poliţia Locală Sector 4Strada Covasna nr. 2  4, Bulevardul Metalurgiei nr. 89, Izvorul Mureşului nr. 4 / 021.4601471, 021.4601472
  • Serviciul Public Comunitar de Evidenţă a Persoanelor: Strada Gramont nr. 26 /021.3353578
  • Serviciul Situaţii de Urgenţă Sector 4: Bulevardul George Coşbuc, nr. 6- 16 /021.3359230, interior 115

LISTA UNITATILOR SCOLARE DIN SECTORUL 4

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT SI SAPTAMANAL NR. 4 “LIZUCA”
Adresa: Str. Cetatea Veche, Nr. 1
Mijloc de transport: 116, 141, 515, 76, Lamotesti, Straja
Director: Stefanescu Adriana
Telefon: 4500079

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 17 “PUISORUL RASFATAT”
Adresa: Aleea Tohani, Nr. 3
Mijloc de transport: 116, 313, metrou Tineretului
Director: Ionescu Elena
Telefon: 3310656

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 28 “NARCISA”
Adresa: Sos. Giurgiului, Nr. 247
Mijloc de transport: 7, 12, 116, Luica
Director: Brata Maria
Telefon: 4503032

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 29 “CAPRIOARA”
Adresa: Str. Alexandru Obregia, Nr. 7
Mijloc de transport: 73, 74, 312, 313, 784, B.C.R. – Obregia
Director: Nicu Gabriela
Telefon: 4610331

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 30 “COPIII SOARELUI”
Adresa: B-dul Dimitrie Cantemir, Nr. 16A
Mijloc de transport: 313, 312,116,781, 784 Marasesti
Director: Teodorescu Marilena
Telefon: 3362078

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 60 “SCUFITA ROSIE”
Adresa: Str. Cuza Voda, Nr. 125
Mijloc de transport: 19, 50, 312, 313, Tineretului
Director: Lamba Mariana
Telefon: 3306240

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT SI SAPTAMANAL NR. 62 “SANZIANA”
Adresa: Str. Almasu Mic, Nr. 2
Mijloc de transport: 7, 12, Cimitirul Evreiesc
Director: Cazacu Lenuta
Telefon: 4500678

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 149
Adresa: Aleea Stupilor, Nr. 5
Mijloc de transport: 73, 74, 102, 312, 313, Aliorului
Director: Dragan Silvia
Telefon: 4610838

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 166 “PANSELUTA”
Adresa: Str. Panselelor, Nr. 38-40
Mijloc de transport: 11, 34, 102, 144, Romprim
Director: Jalba Cornelia
Telefon: 3348600

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 167 “POIANA FLORILOR”
Adresa: Str. Izvorul Oltului, Nr. 3
Mijloc de transport: 102, 116, 220, Izvorul Oltului
Director: David Marilena
Telefon: 4610605

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 175 “CASUTA PITICILOR”
Adresa: Str. Stupilor, Nr. 1
Mijloc de transport: 102, 113, 116, 141Luica
Director: Postelnicu Virginica
Telefon: 4604526

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 192 “PISICILE ARISTOCRATE”
Adresa: B-dul Regina Maria, Nr. 28-30
Mijloc de transport: 7, 32, 232, metrou Piata Unirii
Director: Dinca Iuliana
Telefon: 3363680

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 193 “DUMBRAVA MINUNATA”
Adresa: Aleea Terasei, Nr. 8
Mijloc de transport: 74, 312 Spital Alex. Obregia
Director: Bacalu Ioana
Telefon: 4608287

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 199 ” STROP DE ROUA”
Adresa: Str. Emil Racovita, Nr. 23 bis
Mijloc de transport: 74, 232, 312 Aliorului
Director: Vasiliu Maria
Telefon: 4610336

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 207 “FLOARE ALBASTRA”
Adresa: Str. Lamotesti, Nr. 10
Mijloc de transport: 116, 141, 76, Lamotesti, Straja
Director: Antonovici Stefana
Telefon: 4610591

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 224 “VESTITORII PRIMAVERII”
Adresa: Str. Gramont, Nr. 25
Mijloc de transport: 15, 23, 7, 32, 273, Gramont
Director: Capanu Filofteia
Telefon: 3351870

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 225 “VESELIEI”
Adresa: Str. Izvorul Muresului, Nr. 6
Mijloc de transport: 116, 141, 76 C-tin Brancoveanu
Director: Gheorghiu Rodica
Telefon: 4502915

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 227 “RAZA DE SOARE”
Adresa: Str. Rezonantei, Nr. 3
Mijloc de transport: 116, 141, metrou Piata Sudului
Director: Sperchez Mihaela
Telefon: 4610630

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 228 “PITICOT”
Adresa: Str. Spinis, Nr. 1
Mijloc de transport: 7, 12 Drumul Gazarului
Director: Ungureanu Florica
Telefon: 4503827

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 238 “MARTISOR”
Adresa: Str. Daracului, Nr. 11
Mijloc de transport: 17, 11, 232, 144, Husi
Director: Mihai Livia Venera
Telefon: 3325936

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 243 “INSIRATE MARGARITE”
Adresa: Str. Almasu Mare, Nr. 1
Mijloc de transport: 7, 12 Cimitirul Evreiesc
Director: Burlacu Georgeta
Telefon: 4503452

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 261 “MICUL PRINT”
Adresa: Str. Imparatul Traian, Nr. 46
Mijloc de transport: 11, 17, 116, 141, metrou Brancoveanu
Director: Vasile Maria
Telefon: 4610480

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 262 “ALBA CA ZAPADA SI PITICII”
Adresa: Str. Crisul Alb, Nr. 30
Mijloc de transport: 4, 7, 12, Piata progresul
Director: Serban Lucia
Telefon: 3334435

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 263 “CIUPERCUTA”
Adresa: Str. Stoian Militaru, Nr. 86-90
Mijloc de transport: 7, 12, 323, 275 Piata Progresul
Director: Lenciu Lucica
Telefon: 3324431

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT SI SAPTAMANAL NR. 264 “101 DALMATIENI”
Adresa: Str. Aliorului, Nr. 5
Mijloc de transport: 73, 74, 312, 313 Aliorului
Director: Placinta Viorica
Telefon: 460820

Unitate: GRADINITA DE COPII CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 265 “CRAITA”
Adresa: Str. Drumul Cretestilor, Nr. 29-31
Mijloc de transport: 418, 419, metrou Metalurgiei – IMGB
Director: Anton Doina
Telefon: 4610837

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 36 “IONEL TEODOREANU”
Adresa: Str. Costila, Nr. 2

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 74 “ENACHITA VACARESCU”
Adresa: Str. Serban Voda, Nr. 62-64

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 79
Adresa: Str. Cuza-Voda, Nr. 51

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 93 “EMIL RACOVITA”
Adresa: Aleea Emil Racovita, Nr. 1

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 96
Adresa: Str. Rezonantei, Nr. 2

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 97
Adresa: Str. Viorele, Nr. 7

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 98 “AVRAM IANCU”
Adresa: Str. Stupilor, Nr. 1

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 99
Adresa: Str. Huedin, Nr. 13

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 100 “ANDREI SAGUNA”
Adresa: Calea Vacaresti, Nr. 296

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 102 “GEN. EREMIA GRIGORESCU”
Adresa: Str. Cpt. Eremia Popescu, Nr. 27

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 108 “ALEXANDRU OBREGIA”
Adresa: Str. Vatra Dornei, Nr. 8

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 109
Adresa: Str. Petre Tutea, Nr. 3

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 110 “GEORGE TOPARCEANU”
Adresa: Str. Argeselu, Nr. 6

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 111 “GEORGE BACOVIA”
Adresa: Str. Stoian Militaru, Nr. 72

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 113
Adresa: Str. Parincea, Nr. 4

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 119 “VASILE VOICULESCU”
Adresa: Str. Almasul Mic, Nr. 4

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 120 “MARTISOR”
Adresa: Str. Martisor, Nr. 39

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 129 “ELENA FARAGO”
Adresa: Str. Izvorul Crisului, Nr. 6

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 133
Adresa: Str. Stinjeneilor, Nr. 3

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 165
Adresa: Aleea Slatioara, Nr. 8

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 189 “ALEXANDRU ODOBESCU”
Adresa: Aleea Ciceu, Nr. 12

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 190 “MARCELA PENES”
Adresa: Str Serg. Nitu Vasile, Nr. 16

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 194 “MARIN SORESCU”
Adresa: B-dul Alexandru Obregia, Nr. 3A

Unitate: SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 308
Adresa: Str Raul Soimului, Nr. 8

Unitate: COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU”
Adresa: Str. George Georgescu, Nr. 2

Unitate: COLEGIUL NATIONAL “GH. SINCAI”
Adresa: Calea Serban Voda, Nr. 167

Unitate: COLEGIUL TEHNIC “MIRON NICOLESCU”
Adresa: B-dul. Metalurgiei, Nr. 89

Unitate: COLEGIUL TEHNIC “PETRU RARES”
Adresa: Str. V.V. Stanciu, Nr. 6

Unitate: LICEUL TEORETIC “ION CREANGA”
Adresa: Str. Cuza-Voda, Nr. 51

Unitate: LICEUL DE COREGRAFIE “FLORIA CAPSALI”
Adresa: Str. Capitan Preotescu, Nr. 9

Unitate: LICEUL DE MUZICA “DINU LIPATTI”
Adresa: Str. Principatele Unite, Nr. 63

Unitate: LICEUL DE METROLOGIE “TRAIAN VUIA”
Adresa: Sos. Vitan Barzesti, Nr. 11

Unitate: COLEGIUL NATIONAL “OCTAV ONICESCU”
Adresa: Str. Trivale, Nr. 29

Unitate: GRUP SCOLAR INDUSTRIAL “DACIA”
Adresa: Str. Cap. Grigore Marin, Nr. 42-44

Unitate: GRUP SCOLAR ECONOMIC ADMINISTRATIV “MIRCEA VULCANESCU”
Adresa: Str. Izvorul Crisului, Nr. 4

Unitate: LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST
Adresa: Sos. Vitan Barzesti, Nr. 11

Unitate: COLEGIUL ROMANO-CATOLIC “SFANTUL IOSIF”
Adresa: Sos. Oltenitei, Nr. 3-7

Unitate: LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL “EMANUEL”
Adresa: Str. Cuza Voda, Nr. 116

Unitate: SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX
Adresa: Str. Radu Voda, Nr. 24 A

Unitate: SCOALA SPECIALA NR. 3
Adresa: Splaiul Unirii, Nr. 114

Unitate: SCOALA SPECIALA NR. 4
Adresa: Sos. Oltenitei, Nr. 208

Unitate: SCOALA SPECIALA NR. 6 “SF. NICOLAE”
Adresa: Str. Soldat Enache Ion, Nr. 31

Unitate: CLUBUL SPORTIV SCOLAR NR. 6
Adresa: Str. Luica, Nr. 48

Unitate: CLUBUL COPIILOR SI ELEVILOR SECTOR 4
Adresa: Str. Bradetului, Nr. 24

SPITALE BUCURESTI SECTOR 4

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 390 other followers